GİBGOVTR BORÇ SORGULAMA

GİB BORÇ SORGULAMA

Gelir İdaresi Başkanlığına borcunuzun olup olmadığını artık internet üzerinden sadece birkaç dakika içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Bu noktada Gelir İdaresi Başkanlığının internet sitesi üzerinde yer almakta olan borç sorgulama sistemi ile gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet üzerinden kolay bir şekilde  GİB borç sorgulama işleminizi gerçekleştirebilmeniz için bazı kişisel ve kimlik bilgilerinizi girmenize gerekmektedir. Bu bilgilerinizi girerek Gelir İdaresi Başkanlığına borcunuzun olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Bu noktada Gelir İdaresi Başkanlığına eğer borcunuz bulunuyor ise en kısa sürede ödemeniz yüksek faizlerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

GİB Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

GİB borç sorgulama işleminizi online olarak yapabilmeniz için T.C. kimlik numaranız, nüfus cüzdan seri ve numarası bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Ayrıca ister annenizin, babanızın, eşinizin ya da çoğunuzun T.C. kimlik numarasını girebilirsiniz, isterseniz de annenizin kızlık soyadını girebilirsiniz. Bu bilgileri girdikten sonra güvenlik kodunu da girerek tamam sekmesine tıklayabilir ve Gelir İdaresi Başkanlığına borcunuzun olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

GİB Borç Sorgulama İşlemi için Tıklayınız

 

Borç Sorgulama

Borcunuz mu var? Olmayan yok ki!. Sitemiz BorçSorgulama.com sayesinde SSK, SGK, Bağkur Prim Borçları, Elektrik Su Cep Telefonu Doğalgaz gibi günlük ihtiyacımız olarak kullandığımız hizmetveren firmalara borç sorgulama ve fatura ödeme sayfalarına ulaşabilir, bu sayfalarda işlem yapabilmek için gerekli ipuçlarına ulaşabilirsiniz.