VERGİ BORCU SORGULAMA

DEVLETE VERGİ BORCUM VARMI?

Devlete olan vergi borcunuzu artık online olarak kolaylıkla sorgulayabilme olanağınız bulunmaktadır. Bu sorgulama sayesinde kolayca devlete vergi borcunuzun olup olmadığını, varsa ne kadar olduğunu ve hangi nedenden dolayı olduğunu kolaylıkla öğrenebilme olanağınız bulunmaktadır.

Vergi Borcu Sorgulama Nereden ve Nasıl Yapılır?

Bunun için Gelir İdaresi Başkanlığı, internet vergi dairesi sitesi üzerinde bir uygulama hizmete sunmuştur. Bu uygulamaya alt kısımdaki bağlantı aracılığı ile de kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu uygulama ile vergi borcu sorgulama işlemi için T.C. kimlik numaranızı ve nüfus cüzdan seri ve numarasını girmeniz gerekmektedir.

Bu bilgileri girdikten sonra ise annenizin/babanızın/eşinizin/ çoğunuzun kimlik numarasını ya da annenizin kızlık soyadının ilk ve ikinci harflerini girmeniz gerekmektedir. Güvenlik kodunu da girdikten sonra vergi borcu sorgulama uygulaması ile devlete vergi borcunuzun olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Bu uygulama ile aynı zamanda da alacağınız sonuçlar Gelir İdaresi Başkanlığı sistemi ile paralel olarak çalışması sayesinde güncel sonuçlar olacaktır.

VERGİ BORCU SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

 

Borç Sorgulama

Borcunuz mu var? Olmayan yok ki!. Sitemiz BorçSorgulama.com sayesinde SSK, SGK, Bağkur Prim Borçları, Elektrik Su Cep Telefonu Doğalgaz gibi günlük ihtiyacımız olarak kullandığımız hizmetveren firmalara borç sorgulama ve fatura ödeme sayfalarına ulaşabilir, bu sayfalarda işlem yapabilmek için gerekli ipuçlarına ulaşabilirsiniz.